icon-courses Курси

Національний банк України за сприяння Президента України разом з українськими банками організували виставку «Музей гривні просто неба». Ця виставка відбувається в межах відзначення 30-річчя Незалежності України та присвячена 25-тій річниці проведення грошової реформи, що ознаменувала введення в обіг національної грошової одиниці – гривні.

Банк Львів став одним із партнерів виставки та виготовив і представив свою інсталяцію, яка розкриває тему строку життя банкнот та монет.

Виставка розміщена в Києві на Контрактовій площі і триватиме з 2 до 30 вересня 2021 року. Вхід вільний та безкоштовний, тому відвідати можуть всі охочі.

Сьогодні, 2 вересня 2021 року виставку урочисто відкрили Кирило Шевченко, Голова Національного банку, та Віктор Ющенко, третій Президент України (2005 – 2010 роки), ексГолова Національного банку (1993 – 2000 роки).

«У день народження гривні ми хочемо подарувати українцям історію про неї, показати її народження, відродження, сучасність та інноваційність. Тож із нагоди ювілею гривні ми відкриваємо виставку «Музей гривні просто неба» і запрошуємо усіх охочих відвідати нашу експозицію» – сказав Кирило Шевченко, Голова Національного банку

Виставка до ювілею гривні створена силами команди Національного банку та учасників фінансового ринку. На ній представлено 18 інтерактивних стендів про історію гривні, створення сучасної української валюти, готівкову та безготівкову гривню. Аудіогід до виставки записаний не професійними дикторами, а фахівцями центробанку.

«Ми із захопленням готували свою інсталяцію для вуличної виставки. Так, це цікавий досвід небанально показати українцям як «живе» гривня, які ситуації з банкнотами трапляються і що робити у разі її зношення і пошкодження. Переконані, що наш інтерактивний куточок на виставці буде цікавим як дорослим, так і дітям» – коментує Іра Гошук, PR-менеджерка Банку Львів.

Нагадаємо, що Банк Львів – партнер та учасник виставки, і презентує своєї інсталяцією тему строку життя банкнот та монет українських грошей.

Упродовж наступного місяця гіди «Музею грошей» Національного банку проводитимуть безкоштовні екскурсії та квести для відвідувачів. Фахівці Національного банку та партнери виставки розповідатимуть про дизайн банкнот і монет, про захист гривні, про готівкову й безготівкову гривню, показуватимуть, як зсередини виглядає банкомат та інкасаторська машина. Виставка буде цікавою не лише для дорослих, а й для дитячої аудиторії. Дізнатися розклад екскурсій та квестів можна на спеціальному інформаційному порталі Національного банку.

 

Telegram Viber