Кожен підприємець хоче, щоб платіж до нього дійшов якнайшвидше. Але на швидкість проходження впливають різні обставини. Про це сьогодні і поговоримо.
Насамперед треба згадати про обов’язкові реквізити валютного платежу. Мають бути вказані: банківські реквізити платника та одержувача, призначення платежу, сума платежу та тип комісії. До банківських реквізитів нерезидента належать: його найменування, SWIFT, назва й адреса банку-нерезидента та IBAN.
У платіжній інструкції клієнт завжди зазначає тип комісії:
– OUR – всі комісії коштом відправника
– SHA – комісії банку відправника оплачує відправник, а комісії банків посередників – одержувач
– BEN – всі комісії коштом одержувача
Іноді банк-відправник вже після виконання платежу може додатково утримати з вас комісію, яка з’явилася від банків-посередників і про яку не було відомо заздалегідь. Наприклад, під час проходження платежу в доларах США транзитні банки Сполучених Штатів Америки можуть змінити тип комісії з OUR на SHA. Тип SHA, нагадаю, дає право всім наступним банкам, які беруть участь у ланцюжку, списати свою комісію. Шкода, але через це на рахунок отримувача дійде неповна сума.
Як цього уникнути? За бажанням клієнта Банк Львів пропонує під час переказу коштів у доларах США використовувати послугу Guaranteed OUR/Fullpay. Вона гарантує надходження повної суми переказу отримувачу. Ця послуга станом на сьогодні коштує 30,00 USD.
Надходження SWIFT-переказів триває в середньому від одного до трьох днів. Чим більше банків-посередників на трасі платежу — тим довше. У будь-якому разі наші експерти завжди зможуть надати всю інформацію щодо платежу: його статус, списані комісії та час зарахування отримувачу.
Добре, з цим розібралися. А через що взагалі відбуваються затримки? Платіж може бути зупинений банком-кореспондентом або банком-посередником. Причини бувають різні. Найпоширенішою є банальна — неправильно вказані реквізити. Окрім того, досить часто це може бути пов’язано з розслідуванням з фінансового моніторингу.
Що з цим робити? У таких випадках банк, який затримав платіж, надсилає запит на банк відправника для уточнень. Банк-відправник, у свою чергу, повинен надати всю запитувану інформацію. Відбувається своєрідне фінансове розслідування. Воно може тривати декілька днів. Але буває і так, що цей час вимірюється тижнями.
Отже, розслідування досягло своєї мети. Що далі? А далі банк, який затримав платіж, або його виконує, або, якщо виконати не може, — повертає кошти. У разі повернення, знов ж таки, може бути списана додаткова комісія усіма транзитними банками. У такому випадку сума платежу відправнику повернеться дещо меншою, ніж відправлялась.
Що ж стосується експортного надходження, Банк Львів зараховує кошти на рахунок безкоштовно. Перед зарахуванням коштів ви отримаєте SWIFT-повідомлення. Якщо потрібно, ми також надамо його зі штампом банку.
Все у нашому житті має відбуватися вчасно. Надходження платежів — не виняток. Для цього треба обирати надійних фінансових партнерів. І не забувати: Банк Львів завжди поруч.
Партнери цінують Банк Львів за комфорт у спілкуванні й можливість завжди порозумітися. Ми пропонуємо найефективніші рішення та робимо управління фінансами зручним. Це стосується і роботи з валютними операціями для бізнесу. Наші тарифи створені на основі індивідуального досвіду співпраці, і тому покривають потреби різних типів обслуговування. Регламент роботи — прозорий та повністю відповідає вимогам законодавства.
На початку співпраці клієнти повинні розуміти послідовність дій, тому не зайвим буде про це нагадати. Спершу всі документи, що є підставою для проведення валютної операції, мають бути перевірені банком. А на вашому рахунку — бути відповідна сума. Тоді ви зможете надіслати онлайн, через інтернет-банкінг, заяву на купівлю, продаж чи обмін валюти.
Такі заяви банк приймає до 11:00 год щодня, окрім вихідних. Куплена чи обміняна валюта, гривня після продажу з’явиться на вашому рахунку вже після 13:00 год. Більше деталей про цю операцію ви знайдете тут.
Чи зможете ви обирати вигідний курс? Так! Ми завжди надаємо опції.
Ваш курс може бути:
– ринковим
– фіксованим
– узгодженим
Наші фахівці пояснять всі відмінності кожної пропозиції і допоможуть зупинитися саме на тій опції, що якнайкраще відповідає потребам вашого бізнесу. До речі, стежити за курсовими коливаннями дуже зручно онлайн. Особливо, якщо ви завантажите «Архів курсів» на нашому сайті за цим посиланням.
Регламент також регулює і час подачі платіжних інструкцій. Часові слоти максимально орієнтовані на зручність клієнта. Так, платіжні інструкції SWIFT ми приймаємо:
– в доларах США та євро, окрім як до Китаю, до 17:00
– в доларах США та євро до Китаю до 15:00
– в польських злотих до 14:00
– в канадських доларах та фунтах стерлінгах до 16:00
Всі обмеження зумовлені виключно роботою банків-кореспондентів.
Про те, як створити валютний переказ SWIFT, раджу прочитати детальніше тут. І якщо раптом виникнуть будь-які складнощі з подачею заяви чи з інструкцією, не соромтеся зателефонувати нашому менеджеру. Він обов’язково докладе всіх зусиль, щоб вам допомогти.
Для експортерів та імпортерів ми розробили продумані пакети обслуговування. Наразі їх два: «Оптимальний» та «Міжнародний». Звертаю увагу: замість щомісячної оплати ви можете придбати річний пакет, що забезпечить вам знижку 25%.
Варто знати, що тарифи за умовами пакета «Міжнародний» нині є найкращими на ринку: комісія за переказ коштів в іноземній валюті за межі банку становить 0,12% від суми переказу, а купівля-продаж чи конвертація валюти — 0,17% від суми валюти до купівлі-продажу. Більше про тарифи банку тут.
У Банку Львів ми докладаємо чималих зусиль, щоб український бізнес не стикався із зайвими перешкодами в разі виходу на міжнародні ринки. Зовнішньоекономічна діяльність, особливо та, що сприяє надходженню валюти до країни, — рушійна сила швидкої відбудови. Банк Львів — банк для вільних людей. А бути вільним, як кажуть у нашому відділі, — це тримати вигідний курс.
Рік тому в нашому житті все стало геть іншим. Банківська сфера не є винятком. На економічному фронті так само відбувалися доленосні зміни. Час від часу за оновленням зведень щодо нових законів та постанов доводилося стежити щодня. Починати ранок не з кави, а з новин сайту Незалежної асоціації банків України стало доброю звичкою банкіра. До речі, і вам раджу цей ресурс — кожного дня там багато цікавого і корисного.
Можна вже впевнено сказати: українська фінансова система встояла, економіка була підтримана, а наслідки кризи мінімізовані. Долучився до цього і приватний банківський сектор. Банк Львів став надійним партнером для своїх клієнтів у дні великих потрясінь. Зокрема — в напрямку зовнішньоекономічної діяльності.
Умови на валютному ринку, нарешті, набули сталості. Правила купівлі та переказу валюти для імпорту загалом керуються Постановою НБУ №18. Щоб зберегти ваш час, не зайвим буде нагадати найважливіше з неї. Отже:
– так, бізнес може купувати і переказувати кошти для імпорту товарів;
– так, обмеження щодо імпорту послуг все ще існують;
– окремою Постановою №153 Кабмін визначив перелік послуг, які можна імпортувати та отримувати оплату за них;
– у вас є 2 робочі дні, щоб використати куплену валюту за заявленим призначенням;
– граничний строк експортно-імпортних розрахунків збільшено до 180 днів.
Щоб все зробити як треба, вам потрібно ретельно підготувати документи. Причому подаються вони через інтернет-банкінг. Фахівці Банку Львів повністю супроводжують цей процес для наших клієнтів. Звичайно, ми розуміємо умови, в яких сьогодні працює бізнес. І тому — максимально адаптивні. Навіть якщо у вас перебої з електропостачанням і немає стабільного зв’язку з інтернет-банкінгом — ми завжди намагаємося знайти рішення.
Поширене питання — вигідні курси валют. У Банку Львів ми пропонуємо обрати ту опцію, яку клієнт вважатиме для себе оптимальною. Курс купівлі може бути ринковим, фіксованим чи за узгодженням. У будь-якому разі наші працівники зроблять для клієнта процес купівлі валюти комфортним та прозорим.
Що стосується експортного напрямку, то тут особливих обмежень немає. Погодьмося, експорт — це відновлення економіки. Держава зацікавлена в тому, щоб валюта якнайшвидше заходила в Україну та живила її.
Нагадаю також, що експортну виручку можна використовувати за імпортним контрактом, не купуючи валюту додатково. Частка таких платежів нині становить близько 20%. Це зручний та швидкий варіант для всіх. Банк Львів здійснює такі операції оперативно.
Показники зовнішньоекономічної діяльності, які ми спостерігаємо, надихають нас стриманим оптимізмом. Попри повітряні тривоги та блекаути, український бізнес не просто тримається — він відбудовує економіку. Так, з другої половини 2022 року кількість заявок клієнтів на купівлю валюти почала стрімко зростати і вже на чверть перевищила довоєнні показники.
Переконана, український малий та середній бізнес — головна рушійна сила економіки. Наші підприємці — вільні за своїм духом люди, які за будь-яких обставин відповідають на виклик. Наш банківський обов’язок — надати їм доступ до вільного капіталу. Розпочинати відновлення України варто вже зараз.
Майже в кожного підприємця є рахунки в різних банках — у тому числі валютні. І це цілком зрозуміло. Проте за нормами українського законодавства, коли ви укладаєте зовнішньоекономічний контракт, потрібно вказати у ньому реквізити лише одного банку, через який плануєте проводити кошти. Але що робити, якщо ви раптом зрозуміли, що хочете співпрацювати з іншим банком?
Не будемо приховувати, така ситуація доволі типова. До Банку Львів з подібними зверненнями приходять часто. Адже бізнесмени цінують нашу експертизу, гнучкість та оперативність ухвалення рішень. Таких клієнтів дедалі більше у нашій спільноті.
Тож ми відпрацювали максимально зручний та прозорий механізм такого переходу. Він детальний та покроковий:
Крок 1. Ви звертаєтеся до нас будь-яким зручним способом — приходите у відділення, пишете лист на пошту [email protected], телефонуєте до контакт-центру 0 800 505 848, розпочинаєте переписку в чаті. Далі ми все детально пояснюємо та відповідаємо на всі ваші запитання.
Крок 2. Ви передаєте нам пакет документів, на підставі яких плануєте здійснити переказ коштів.
Крок 3. Ми в стислі терміни розглядаємо ці документи і допомагаємо з підготовкою додаткової угоди до діючого контракту. В ній уже буде зазначено рахунок в Банку Львів.
Крок 4. Ініціюємо переведення — ви подаєте письмове звернення до Банку Львів. У ньому ви прописуєте дозвіл на отримання інформації про незавершені розрахунки за поточним контрактом. Шаблон такого звернення ми надаємо. Далі — перенаправляєте документи через систему інтернет-банкінгу до експертів нашого банку.
Крок 5. Відповідно до законодавства, Банк Львів матиме 3 дні, щоб звернутися до банку-попередника для отримання всієї необхідної інформації. Цей банк, у свою чергу, буде мати 5 днів, щоб все нам надати. Зазвичай обмін листами відбувається миттєво засобами електронної пошти НБУ.
Крок 6. Отримавши відповідь з іншого банку про стан розрахунків, ми відразу повідомляємо вас про те, що можемо взаємодіяти за цим контрактом.
Крок 7. Починаємо плідну співпрацю!
Бачите, все не так складно, як здавалося. Особливо якщо на кожному кроці вас супроводжує фахівець Банку Львів. Процес переходу буде швидким, а головне — вільним. У винагороду від нас ви отримуєте професійне банківське обслуговування, вигідні курси валют та одні з найкращих тарифів.
Підтвердженням цього є щирі відгуки наших клієнтів. Ось один з таких від Христини Олексів, головної бухгалтерки ТОВ «Купава Агро»: «Я за три дні перевела свій контракт у Банк Львів. В моєму випадку – ніяких зайвих документів, ніякого додаткового фінмоніторингу. Все швидко і професійно. Так, команда банку цінує час клієнта, а головне — зацікавлена у допомозі й готова бути на постійному зв’язку зі мною».
Банк Львів працює з клієнтами, що здійснюють експортно-імпортні операції, з початку свого створення. І вже понад рік ми посилено розвиваємо цей напрямок. Запити таких клієнтів збільшуються — ми бачимо великі перспективи у співпраці з ними. Їхня кількість на обслуговуванні Банку Львів невпинно зростає. В нас активно відкривають рахунки і підприємства, і підприємці, зокрема — релокований бізнес. У всіх є потреба в обслуговуванні контрактів з іноземними партнерами. Кількість таких контрактів у нашому портфелі вже наближається до десяти тисяч. Експортних операцій в півтора раза більше, ніж імпортних, що, звичайно, йде на користь фінансовій системі країни.
На практиці це відбувається так: скажімо, клієнт хоче придбати або продати щось за межами України. Для цього йому треба укласти зовнішньоекономічний контракт. Клієнт може звернутися до нашого експерта — ми надамо шаблон такого контракту та проконсультуємо, як його коректно заповнити. Те саме стосується документів на оформлення валюти чи оплат за кордон. До того ж ми відразу інформуємо про надходження коштів, часто — персональним дзвінком.
Наша стратегія полягає в тому, щоб максимально дослуховуватися до потреб клієнтів. Ми завжди орієнтовані на розширення спектра своєї допомоги. Це мотивує наших партнерів залишатися з нами надовго. Навіть більше — вони переводять обслуговування зовнішньоекономічних контрактів з інших банків до Банку Львів, і ми також фахово супроводжуємо цей процес: робимо так, щоб все було зручно і швидко.
Так, у своїй роботі я особливо ціную можливість бути корисною. Наша команда завжди працює на повну. Задоволені клієнти, ефективний бізнес — наша ціль.
Звичайно, з військовим станом правила гри на ринку змінилися. І змінювалися вони систематично. Ми оперативно реагували на інструкції НБУ і, у свою чергу, вчасно інформували наших клієнтів. Наприклад, як тільки запровадили суттєві обмеження на критичний імпорт, було багато звернень. Бізнес хотів допомогти армії. Йому було важко — на зовнішньому ринку треба було терміново закупити бронежилети, дрони, радари, генератори, медикаменти. Ми постійно були на зв’язку і в реальному часі підказували партнерам, як їм треба було правильно вчинити. За нас ніколи не відповідав робот. І це справді цінно.
Нині — період невизначеності. Тому особливо важлива швидкість реакції, глибина компетенції, надійність підтримки. Нас обирають саме за це. У кожного клієнта, а їх більш як тисяча, є контактний номер експерта банку, до якого він може звернутися за порадою у будь-який момент. Окрім того, ми гнучкі у визначенні курсу валют і готові обговорювати його в індивідуальному порядку. Це наші безумовні переваги на ринку.
Ми не зупиняємося, завжди вчимося нового та адаптуємося до нових реалій. Наші фахівці фактично перетворюються на персональних помічників із зовнішньоекономічних питань. Ми посилюємо команду з точки зору юридичної експертизи та регулярно аналізуємо зміни у міжнародному законодавстві. Особлива увага — до комунікації. Сайт Банку Львів є ефективною платформою, там зібрано всю необхідну інформацію. Працюють гаряча телефонна лінія, електронна скринька, чат. Наші процеси автоматизуються. Наразі ми поліпшуємо ефективність та прозорість контролю всіх етапів проходження валютного контракту. Все це значно полегшує співпрацю для всіх учасників.
Наш амбітний проєкт — створення підприємницької спільноти, у межах якої ми б могли єднати бізнеси наших клієнтів. Ми переконані, що українська економіка має відбудовуватися вже зараз, навіть під час війни. І це можливо лише за умови потужної співпраці з усім вільним світом
З початку повномасштабної війни росії проти України зовнішня торгівля нашої країни та валютні операції зазнали моментальних змін. Вже вдень 24 лютого НБУ видав екстрену Постанову, що і наразі регулює валютний ринок та процеси імпорту/експорту в умовах військового часу. Станом на жовтень ця Постанова зазнала порядку 30-ти змін. Ці зміни — гнучка реакція НБУ на потреби бізнесу.
Бізнес, який імпортує та експортує товари, спочатку дещо розгубився у реаліях воєнного стану. Була потреба уважно вивчити умови і ризики для укладання нових договорів. В першу чергу, це — перехід від фіксованого курсу валют до ринкового, проведення платежів за товари і послуги, які належать до критичного імпорту, зменшення граничних строків розрахунків за контрактами, заборона торгівлі з росією і білорусією.
Поступово НБУ послаблював обмеження. Граничний строк розрахунків зріс до 180 календарних днів. Така зміна строків застосовується лише до операцій, здійснених з 5 квітня 2022 року, і не стосується валютних операцій, сума яких є меншою за 400 тис. гривень в еквіваленті за офіційним курсом НБУ на дату здійснення операції.
Збільшення строків розрахунків з іноземними партнерами дало можливість бізнесу вчасно здійснювати взаєморозрахунки з іноземними партнерами, не потрапляючи у список порушників та уникнути сплати пені в розмірі 0,3% від суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару) за кожний день прострочення.
Відмінили критичний імпорт на товари. Відтепер бізнес без обмежень може купляти товар за кордоном. Проте залишився на контролі банків критичний імпорт на послуги, які надає бізнес. Перелік таких послуг визначений Законом України «Про Митний тариф України», банки пропускають оплату за конкретну послугу згідно визначеного переліку.
Робота банку з бізнес-клієнтами, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність у час війни, змінюється — стає гнучкою та згуртованою, ще більш відкритішою і тіснішою. Отримуємо багато запитів на консультації та роз’яснення, ще більше — прохань про експертний супровід нових і раніше укладених контрактів. Працюємо разом!
Зараз ми розгорнуто консультуємо по напрямах імпортних та експортних операцій, купівлі-продажу валюти, аналізуємо документи. Багато важливої інформації вже є на сайті — повний комплекс порад від моменту укладання контракту до проведення валютного платежу. Зібрано рекомендації зі складання валютного контракту, поради як завантажувати документи, купляти/продавати валюту і проводити валютні платежі через інтернет-банкінг. Крім того, завжди можна отримати відповідь на своє запитання через чат, що швидко зв’язує клієнта з експертом банку.
Якщо купуєте товари в іноземних компаній — допоможемо скласти контракт та/або приймемо на обслуговування діючий, а також допоможемо врахувати всі вимоги Банку.
Дізнатися більше
Маєте експортну валютну виручку? Банк Львів дозволяє скористатися послугами зарахування валютної виручки з продажу товарів/надання послуг та отримати консультативні послуги. Для підтвердження факту відвантаження продукції Банк використовує інформацію з реєстрів митних декларацій або інформацію, отриману від клієнта.
Дізнатися більше
Можете купити іноземну валюту для розрахунків за імпортними контрактами, погашення кредитів, оплати відрядження. Також доступний продаж валютної виручки за експортними контрактами.
Дізнатися більше
З перевагою вигідного курсу валют для вашого бізнесу можна ознайомитись, завантаживши архів курсів за посиланням.
Здійснюємо аналіз документів клієнтів до здійснення валютних операцій, щоб забезпечити їхню відповідність вимогам українського законодавства та мінімізувати можливі ризики.
Дізнатися більше
Клієнт Банку отримує можливість переказувати коштів за кордон та в межах України на користь нерезидентів-юридичних осіб на загальну суму 2 млн євро (або в еквіваленті валюти/гривні на дату здійснення операції) протягом календарного року. Крім того, має дозвіл купівлі іноземної валюти впродовж одного дня на загальну суму, що не має перевищувати в сукупності 100 тис євро включно, без підтвердних документів.
Дізнатися більше
Ми змогли зробити унікальну пропозицію для українських експортерів та імпортерів, завдяки міжнародній програмі фінансування. Отримайте до 450 000 Євро без застави на поповнення обігових коштів з відтермінуванням сплати основної суми через 15 місяців.
Дізнатись більше
Залиште свій номер телефону і ми зателефонуємо вам
Дякуємо за вашу участь!