icon-courses Курси

Імпортні операції

Якщо купуєте товари в іноземних компаній — допоможемо скласти контракт та/або приймемо на обслуговування діючий, а також допоможемо врахувати всі вимоги Банку.

  

Дізнатися більше

Експортні операції

Маєте експортну валютну виручку? Банк Львів дозволяє скористатися послугами зарахування валютної виручки з продажу товарів/надання послуг та отримати консультативні послуги. Для підтвердження факту відвантаження продукції Банк використовує інформацію з реєстрів митних декларацій або інформацію, отриману від клієнта.

  

Дізнатися більше

Купівля-продаж валюти

Можете купити іноземну валюту для розрахунків за імпортними контрактами, погашення кредитів, оплати відрядження. Також доступний продаж валютної виручки за експортними контрактами.

  

Дізнатися більше

З перевагою вигідного курсу валют для вашого бізнесу можна ознайомитись, завантаживши архів курсів за посиланням.

  

Архів курсів валют

Аналіз документів

Здійснюємо аналіз документів клієнтів до здійснення валютних операцій, щоб забезпечити їхню відповідність вимогам українського законодавства та мінімізувати можливі ризики.

  

Дізнатися більше

Е-ліміти

Клієнт Банку отримує можливість переказувати коштів за кордон та в межах України на користь нерезидентів-юридичних осіб на загальну суму 2 млн євро (або в еквіваленті валюти/гривні на дату здійснення операції) протягом календарного року. Крім того, має дозвіл купівлі іноземної валюти впродовж одного дня на загальну суму, що не має перевищувати в сукупності 100 тис євро включно, без підтвердних документів.

  

Дізнатися більше

Кредит для експортерів та імпортерів

Ми змогли зробити унікальну пропозицію для українських експортерів та імпортерів, завдяки міжнародній програмі фінансування. Отримайте до 450 000 Євро без застави на поповнення обігових коштів з відтермінуванням сплати основної суми через 15 місяців.

  

Дізнатись більше

БЛОГ: все про зміни
та особливості ведення ЗЕД

Що означає здійснювати зовнішньоекономічну діяльність в реаліях війни?
Блог Олени Ходосевич, керівниці управління платежів та валютного бізнесу Банку Львів

З початку повномасштабної війни росії проти України зовнішня торгівля нашої країни та валютні операції зазнали моментальних змін. Вже вдень 24 лютого НБУ видав екстрену Постанову, що і наразі регулює валютний ринок та процеси імпорту/експорту в умовах військового часу. Станом на жовтень ця Постанова зазнала порядку 30-ти змін. Ці зміни — гнучка реакція НБУ на потреби бізнесу. 

Бізнес, який імпортує та експортує товари, спочатку дещо розгубився у реаліях воєнного стану. Була потреба уважно вивчити умови і ризики для укладання нових договорів. В першу чергу, це — перехід від фіксованого курсу валют до ринкового, проведення платежів за товари і послуги, які належать до критичного імпорту, зменшення граничних строків розрахунків за контрактами, заборона торгівлі з росією і білорусією.

Поступово НБУ послаблював обмеження. Граничний строк розрахунків зріс до 180 календарних днів. Така зміна  строків застосовується лише до операцій, здійснених з 5 квітня 2022 року, і не стосується  валютних операцій, сума яких є меншою за 400 тис. гривень в еквіваленті за офіційним курсом НБУ на дату здійснення операції.  

Збільшення строків розрахунків з іноземними партнерами дало можливість бізнесу вчасно здійснювати взаєморозрахунки з іноземними партнерами, не потрапляючи у список порушників  та уникнути сплати пені в розмірі 0,3% від суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару) за кожний день прострочення.

Відмінили критичний імпорт на товари. Відтепер бізнес без обмежень може купляти товар за кордоном. Проте залишився на контролі банків критичний імпорт на послуги, які надає бізнес. Перелік таких послуг визначений Законом України «Про Митний тариф України», банки пропускають оплату за конкретну послугу згідно визначеного переліку. 

Робота банку з бізнес-клієнтами, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність у час війни, змінюється — стає гнучкою та згуртованою, ще більш відкритішою і тіснішою. Отримуємо багато запитів на консультації та роз’яснення, ще більше — прохань про експертний супровід нових і раніше укладених контрактів. Працюємо разом! 

Зараз ми розгорнуто консультуємо по напрямах імпортних та експортних операцій, купівлі-продажу валюти, аналізуємо документи. Багато важливої інформації вже є на сайті — повний комплекс порад від моменту укладання контракту до проведення валютного платежу. Зібрано рекомендації зі складання валютного контракту, поради як завантажувати документи, купляти/продавати валюту і проводити валютні платежі через інтернет-банкінг. Крім того, завжди можна отримати відповідь на своє запитання через чат, що швидко зв’язує клієнта з експертом банку.

Чому Банк Львів є одним із кращих банків для обслуговування валютних операцій бізнесу?
Блог Оксани Заблоцької, заступниці керівниці управління платежів та валютного бізнесу Банку Львів

Банк Львів працює з клієнтами, що здійснюють експортно-імпортні операції, з початку свого створення. І вже понад рік ми посилено розвиваємо цей напрямок. Запити таких клієнтів збільшуються — ми бачимо великі перспективи у співпраці з ними. Їхня кількість на обслуговуванні Банку Львів невпинно зростає. В нас активно відкривають рахунки і підприємства, і підприємці, зокрема  — релокований бізнес. У всіх є потреба в обслуговуванні контрактів з іноземними партнерами. Кількість таких контрактів у нашому портфелі вже наближається до десяти тисяч. Експортних операцій в півтора раза більше, ніж імпортних, що, звичайно, йде на користь фінансовій системі країни.

На практиці це відбувається так: скажімо, клієнт хоче придбати або продати щось за межами України. Для цього йому треба укласти зовнішньоекономічний контракт. Клієнт може звернутися до нашого експерта — ми надамо шаблон такого контракту та проконсультуємо, як його коректно заповнити. Те саме стосується документів на оформлення валюти чи оплат за кордон. До того ж ми відразу інформуємо про надходження коштів, часто — персональним дзвінком.

Наша стратегія полягає в тому, щоб максимально дослуховуватися до потреб клієнтів. Ми завжди орієнтовані на розширення спектра своєї допомоги. Це мотивує наших партнерів залишатися з нами надовго. Навіть більше — вони переводять обслуговування зовнішньоекономічних контрактів з інших банків до Банку Львів, і ми також фахово супроводжуємо цей процес: робимо так, щоб все було зручно і швидко.  

Так, у своїй роботі я особливо ціную можливість бути корисною. Наша команда завжди працює на повну. Задоволені клієнти, ефективний бізнес — наша ціль.

Звичайно, з військовим станом правила гри на ринку змінилися. І змінювалися вони систематично. Ми оперативно реагували на інструкції НБУ і, у свою чергу, вчасно інформували наших клієнтів. Наприклад, як тільки запровадили суттєві обмеження на критичний імпорт, було багато звернень. Бізнес хотів допомогти армії. Йому було важко — на зовнішньому ринку треба було терміново закупити бронежилети, дрони, радари, генератори, медикаменти. Ми постійно були на зв’язку і в реальному часі підказували партнерам, як їм треба було правильно вчинити. За нас ніколи не відповідав робот. І це справді цінно.

Нині — період невизначеності. Тому особливо важлива швидкість реакції, глибина компетенції, надійність підтримки. Нас обирають саме за це. У кожного клієнта, а їх більш як тисяча, є контактний номер експерта банку, до якого він може звернутися за порадою у будь-який момент. Окрім того, ми гнучкі у визначенні курсу валют і готові обговорювати його в індивідуальному порядку. Це наші безумовні переваги на ринку.

Ми не зупиняємося, завжди вчимося нового та адаптуємося до нових реалій. Наші фахівці фактично перетворюються на персональних помічників із зовнішньоекономічних питань. Ми посилюємо команду з точки зору юридичної експертизи та регулярно аналізуємо зміни у міжнародному законодавстві. Особлива увага — до комунікації. Сайт Банку Львів є ефективною платформою, там зібрано всю необхідну інформацію. Працюють гаряча телефонна лінія, електронна скринька, чат. Наші процеси автоматизуються. Наразі ми поліпшуємо ефективність та прозорість контролю всіх етапів проходження валютного контракту. Все це значно полегшує співпрацю для всіх учасників.

Наш амбітний проєкт — створення підприємницької спільноти, у межах якої ми б могли єднати бізнеси наших клієнтів. Ми переконані, що українська економіка має відбудовуватися вже зараз, навіть під час війни. І це можливо лише за умови потужної співпраці з усім вільним світом

 

Як перевести свій валютний контракт у Банк Львів?
Блог Оксани Заблоцької, заступниці керівниці управління платежів та валютного бізнесу Банку Львів

Майже в кожного підприємця є рахунки в різних банках — у тому числі валютні. І це цілком зрозуміло. Проте за нормами українського законодавства, коли ви укладаєте зовнішньоекономічний контракт, потрібно вказати у ньому реквізити лише одного банку, через який плануєте проводити кошти. Але що робити, якщо ви раптом зрозуміли, що хочете співпрацювати з іншим банком?

Не будемо приховувати, така ситуація доволі типова. До Банку Львів з подібними зверненнями приходять часто. Адже бізнесмени цінують нашу експертизу, гнучкість та оперативність ухвалення рішень. Таких клієнтів дедалі більше у нашій спільноті.

Тож ми відпрацювали максимально зручний та прозорий механізм такого переходу. Він детальний та покроковий:
Крок 1. Ви звертаєтеся до нас будь-яким зручним способом — приходите у відділення, пишете лист на пошту [email protected], телефонуєте до контакт-центру 0 800 505 848, розпочинаєте переписку в чаті. Далі ми все детально пояснюємо та відповідаємо на всі ваші запитання.
Крок 2. Ви передаєте нам пакет документів, на підставі яких плануєте здійснити переказ коштів.
Крок 3. Ми в стислі терміни розглядаємо ці документи і допомагаємо з підготовкою додаткової угоди до діючого контракту. В ній уже буде зазначено рахунок в Банку Львів.
Крок 4. Ініціюємо переведення — ви подаєте письмове звернення до Банку Львів. У ньому ви прописуєте дозвіл на отримання інформації про незавершені розрахунки за поточним контрактом. Шаблон такого звернення ми надаємо. Далі — перенаправляєте документи через систему інтернет-банкінгу до експертів нашого банку.
Крок 5. Відповідно до законодавства, Банк Львів матиме 3 дні, щоб звернутися до банку-попередника для отримання всієї необхідної інформації. Цей банк, у свою чергу, буде мати 5 днів, щоб все нам надати. Зазвичай обмін листами відбувається миттєво засобами електронної пошти НБУ.
Крок 6. Отримавши відповідь з іншого банку про стан розрахунків, ми відразу повідомляємо вас про те, що можемо взаємодіяти за цим контрактом.
Крок 7. Починаємо плідну співпрацю!
Бачите, все не так складно, як здавалося. Особливо якщо на кожному кроці вас супроводжує фахівець Банку Львів. Процес переходу буде швидким, а головне — вільним. У винагороду від нас ви отримуєте професійне банківське обслуговування, вигідні курси валют та одні з найкращих тарифів.

Підтвердженням цього є щирі відгуки наших клієнтів. Ось один з таких від Христини Олексів, головної бухгалтерки ТОВ «Купава Агро»: «Я за три дні перевела свій контракт у Банк Львів. В моєму випадку – ніяких зайвих документів, ніякого додаткового фінмоніторингу. Все швидко і професійно. Так, команда банку цінує час клієнта, а головне — зацікавлена у допомозі й готова бути на постійному зв’язку зі мною».

Виникли питання стосовно валютних операцій?

Залиште свій номер телефону і ми зателефонуємо вам

    Надіслати

    Telegram Viber