icon-courses Курси

7 липня стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія із безпеки готівкових розрахунків “Анатомія гривні”, яку з липня до вересня 2021 року проводить Національний банк України. 

Мета кампанії – навчити українців швидко перевіряти банкноти гривні на справжність та нагадати населенню, які банкноти та монети в обігу, а які вже не приймаються до оплати.

У межах цієї інформаційної кампанії Національний банк разом з партнерами інформуватиме українців, де обміняти вилучені з обігу, зношені, пошкоджені, сумнівні щодо справжності банкноти і монети, а також розповідатиме про елементи захисту національної валюти.

“Система захисту гривні перебуває на високому рівні і відповідає системам захисту провідних валют світу. Українська гривня має сучасні інноваційні елементи захисту, які дозволяють просто перевірити справжність банкноти візуально та на дотик. Потрібно лише знати, на що звертати увагу. У нашій інформаційній кампанії ми ще раз нагадаємо українцям про прості правила безпеки готівкових розрахунків”, – розповів заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан.

До речі, рівень підроблення банкнот національної валюти залишається стабільно низьким. У 2020 році на 1 млн шт. справжніх банкнот гривні припадало близько 5,5 шт. підроблених банкнот. Для порівняння: цей показник у країнах Європейського Союзу в минулому році був втричі вищий і становив приблизно 17 банкнот євро.

“Так, треба розуміти, що попри практику та пропаганду безготівкових розрахунків, велика кількість громадян користується готівкою. І ми, як банк, також несемо відповідальність за інформування клієнтів щодо захисту та надійності готівкової валюти. І звісно ж — систематично навчаємо касирів, які найчастіше мають справу з готівкою, надаємо найактуальнішу інформацію про особливості підробок української гривні та методи їх визначення”, коментує Наталія Дубановська, керівниця управління готівкового обігу Банку Львів.

Крім навчання касирів банків, пошти, магазинів, АЗС та аптек Національний банк запускає спеціальну вебсторінку (лендинг) “Анатомія гривні”, що містить відповіді на актуальні питання стосовно безпечних готівкових розрахунків. 

 

Telegram Viber