icon-courses Курси

«Банк Львів» – перший банк у країні, який приєднався до ініціативи «Жінки у бізнесі», що має допомогти жінкам-підприємцям у Західній Україні. ЄБРР надає «Банку Львів» пакет фінансування в розмірі до 5,3 млн євро для кредитування компаній під керівництвом жінок і підтримки торгівлі.

“Банк Львів” – перший банк в Україні, що приєднався до програми «Жінки у бізнесі»

Цей пакет складатиметься з 4-річного кредиту в розмірі до 4,3 млн євро, що буде наданий у місцевій валюті для подальшого кредитування мікро-, малих і середніх підприємств під керівництвом жінок. Даний проект сприятиме розвитку жіночого підприємництва та участі у бізнесі шляхом надання доступу до фінансування, експертних знань і технічних консультацій.

«Банк Львів» є першою фінансовою установою в Україні, що приєдналася до програми «Жінки у бізнесі», яку фінансують ЄБРР, ЄС через ініціативу «ЕU4Business», Швеція, Фонд ЄБРР країн з перехідною економікою та Фонд ЄБРР сприяння малому бізнесу.


Програма «Жінки у бізнесі» передбачає надання консультаційних послуг, менторинг та довгостроковий коучинг з метою надання жінкам-підприємцям знань і впевненості для наступних кроків. Вона також включає у себе технічну допомогу, що надається фінансовим установам з метою покращення обслуговування компаній під керівництвом жінок.

Другою складовою пакету фінансування ЄБРР буде відкриття для «Банку Львів» ліміту в розмірі 1 млн євро за Програмою ЄБРР зі сприяння розвитку торгівлі (ПСРТ) з метою стимулювання міжнародної та регіональної торгівлі.

Обсяг фінансування в рамках програми «Жінки у бізнесі» наближається до 500 млн євро

Програма «Жінки у бізнесі», реалізація якої розпочалася у 2014 р., наразі діє у 18 країнах і вже понад 50 тис. жінок-підприємців отримали доступ до фінансування та консультацій для свого бізнесу. Обсяг кредитів, наданих за цією програмою компаніям під керівництвом жінок, наближається до 500 млн євро.


Метою Програми ЄБРР зі сприяння розвитку торгівлі є підтримка міжнародної торгівлі у країнах операцій Банку. У рамках цієї програми ЄБРР надає гарантії міжнародним підтверджуючим банкам, беручи на себе політичні та комерційні платіжні ризики за міжнародними торговельними операціями, що здійснюються через банки у країнах операцій. Лише у 2018 році у рамках ПСРТ ЄБРР було підтримано 1740 експортно-імпортних операцій загальним обсягом майже 1,9 млрд євро.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності у країні в 1993 році Банк узяв на себе сукупні зобов’язання щодо надання майже 13,1 млрд євро в рамках 418 проектів.

Telegram Viber