icon-courses Курси

Стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія із захисту прав споживачів фінансових послуг “Знай свої права: кредити”, яку проводить Національний банк України. Вона стане продовженням першої подібної кампанії, яку НБУ проводив у 2021 році, і триватиме у липні−жовтні 2022 року в усіх регіонах України. 

Банк Львів вкотре долучається до важливих інформаційних кампаній, які сприяють просвітництву громадян, підвищує їхній рівень фінансової обізнаності.

Ключове завдання та мета кампанії – захист прав позичальників та поліпшення знань споживачів про кредитні послуги.

Важливим напрямом кампанії стане роз’яснення населенню таких тем: 

  • на що звертати увагу під час оформлення кредиту
  • що таке кредитні канікули та реструктуризація, які їхні умови та порядок оформлення
  • як перевірити кредитну історію
  • що робити в разі порушення кредитором чи колектором вимог до етичної поведінки під час взаємодії зі споживачем

Поліпшення знань та навичок у сфері кредитних послуг допоможе українцям краще зрозуміти свої права як позичальників та ухвалювати зважені фінансові рішення. 

“Ми впевнені, що поінформовані споживачі кредитних послуг – більш захищені від фінансових ризиків. Вони краще розуміються у фінансових послугах, приймають усвідомлені фінансові рішення і можуть виваженіше розпоряджатися грошима. Як наслідок, їхнє матеріальне становище буде покращуватися, а це сприятиме зростанню добробуту нашої країни”, – прокоментував заступник Голови Національного банку України Ярослав Матузка. 

Він додав, що під час війни кредитування має свої особливості. З одного боку, знизився апетит банків до ризику, з іншого – зменшився кредитний попит населення. 

Для відновлення роздрібного кредитування, яке сприяє підвищенню споживання, а відповідно й розвитку економіки, потрібно, щоб споживачі кредитних послуг чітко усвідомлювали свої права та зобов’язання перед фінансовою установою та були здатні обслуговувати кредити навіть у разі непередбачуваних ситуацій.

“Кредитування одна із важливих тем, що потребують постійного роз’яснення для громадян різної вікової категорії та соціального портрету. Все заради уникнення непорозумінь, підвищення фінансової грамотності, і звісно — розумних, виважених фінансових рішень в подальшому. Саме для розвіювання міфів і популяризації достовірних фактів про кредити і банки, ми завжди приєднуємося і масштабуємо навчальні, просвітницькі кампанії. Ми за те, щоб споживачі знали про кредити більше, не боялися уточнювати і запитувати у банківських працівників деталі, завжди  розуміли власні права та не нехтували обов’язками. Ми за відверту і чесну комунікацію. Бо банк, це про людей, в першу чергу” — коментує Максим Костишин, начальник управління цифрових каналів продажу роздрібного бізнесу Банку Львів.

“Споживче кредитування у своїй суті несе в собі підвищені ризики саме для споживача, який часто не усвідомлює повну вартість кредиту та свою відповідальність за договором. Саме тому ми приділяємо особливу увагу цьому напряму”, – зазначила начальник Управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук. 

За її словами, споживачі завжди повинні відповідально приймати рішення щодо укладення договору кредитування, а кредитори прозоро та якісно доносити інформацію про повну вартість та умови послуги.

У межах кампанії Національний банк запускає спеціальний лендинг “Знай свої права: кредити” з детальною інформацією про кредитні послуги.

Telegram Viber