icon-courses Курси

26 січня 2023 року Банк Львів і Фонд розвитку підприємництва уклали кредитну угоду, за умовами якої  майже 120 мільйонів гривень будуть спрямовані на фінансування інвестицій малих та середніх підприємств у сфері енергозабезпечення й енергоефективності.

Взаємодія відбуватиметься в межах проєкту «Рефінансування енергоефективних інвестицій МСП України через фінансовий сектор».

За кошти кредиту Банк Львів у найближчий час профінансує інвестиційні проєкти малого та середнього бізнесу у сфері енергозбереження та енергозабезпечення.

«Зміцнити енергетичну незалежність країни неможливо без активного залучення малого та середнього бізнесу. Це розуміє уряд. Це розуміємо і ми — банкіри. Готовність уряду Німеччини інвестувати в українській бізнес є дуже цінною. Наша угода дасть змогу впроваджувати енергоефективні рішення вже зараз. Попри постійні відключення енергії, українські підприємства продовжують працювати і навіть знаходять ресурс для відбудови економіки. Наш обов’язок — живити їхнє прагнення до зростання», — прокоментував Ашот Абраамян, голова правління Банку Львів.

Проєкт фінансується за підтримки уряду Німеччини через німецький банк розвитку KfW за сприяння Міністерства фінансів України.

«Мінфін продовжує залучати міжнародну фінансову допомогу Україні, яка зараз бореться з російським агресором. Уряд Німеччини залишається нашим надійним партнером, зокрема банк розвитку KfW здійснює системну підтримку малого та середнього бізнесу, що особливо актуально у сфері енергозабезпечення та енергоефективності», – наголосив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Важливою частиною проєкту є консультаційна підтримка банків-партнерів та обмін досвідом. Українська банківська система має перейняти технології кредитування енергоефективних проєктів і досягти міжнародних стандартів. На особливу увагу заслуговує міжнародний підхід до фінансування сталого розвитку.

Як зазначила Др. Б’янка Клаузен, керівниця департаменту зі сталого економічного розвитку країн Східної Європи, Туреччини та Центральної Азії німецького банку розвитку KfW, уряд Німеччини буде надавати консультації банкам і підприємствам для запровадження екологічних і соціальних стандартів.

В межах ініціативи EU4Business кредитування МСП відбуватиметься у національній валюті, що дасть змогу уникнути валютних ризиків. Це фінансування також можна буде поєднати з програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

«Завдяки фінансовій підтримці від ЄС Фонд розвитку підприємництва спроможний запропонувати банкам України та МСП кредитний ресурс у національній валюті, який може бути поєднаний з державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для забезпечення доступності енергоефективних інвестицій для МСП у досить непростий час», – зазначив Андрій Гапон, виконавчий директор ФРП. 

 

Telegram Viber